SBF, Çinli Yetkililere 40 Milyon Dolar Rüşvet Verdi

ABD Adalet Bakanlığı (DoJ), yeni hazırladığı iddianamede, Sam Bankman Fried’ın (SBF) Çinli yetkililere 40 milyon dolar rüşvet verdiğini iddia etti.

Federal savcılar, bugün yayınlanan yeni bir iddianamede, FTX‘in eski CEO’su SBF‘in rüşvet verdiğini iddia etti. İddianameye göre, SBF, en az bir Çinli hükümet yetkilisine 40 milyon dolara yakın bir rüşvet verdi.

İddianamede, Çin hükümetinin, Alameda Research‘e ait hesapları dondurmaya yeltendiğine yer verildi. SBF, hesapların dondurulmaması amacıyla bir veya daha fazla Çinli hükümet yetkilisine rüşvet verdi.

SBF, Rüşvet Suçlamasıyla Karşı Karşıya

FTX’in eski CEO’su Sam Bankman Fried (SBF), FTX’in iflasının ardından çeşitli hukuksal süreçlerle mücadele ediyor. Dolandırıcılık ve yasa dışı işlemler ile suçlanan SBF’ye, ABD Adalet Bakanlığı’ndan (DoJ) yeni bir suçlama geldi.

DoJ, SBF’nin Çinli hükümet yetkililerine 40 milyon dolarlık bir rüşvet verdiğini iddia etti. İddianamede, SBF’nin, Çinli hükümet yetkililerini etkilemek amacıyla hareket ettiği ifade edildi.

DoJ tarafından hazırlanan iddianameye göre, SBF ve ortakları, yaklaşık 1 milyar dolar değerindeki kripto hesaplarını çözmek amacıyla rüşvet vermeyi tercih etti.

Ailesinin yanında ev hapsi geçiren SBF’nin, bu büyük suçlamalar ile yeni kanıtlarla ve yeni bulgularla karşı karşıya olduğu dikkat çekiyor.

DoJ’un SBF hakkındaki iddianamesi için tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir