Sonbahar yapraklarını atmayın: İşte bunları bahçede nasıl kullanacağınız

Yapraklar toprağa karıştığında solucanları ve diğer faydalı organizmaları besler. Ayrıca ağır toprakları havalandırır ve kumlu toprakların nemi muhafaza etmesine yardımcı olurlar. Yapraklar yabani otları bastırmak için kullanılabilir. Onun yardımıyla bitkileri yaklaşan soğuktan koruyacaksınız

Düşen yaprakları bahçede kullanın, çok faydalı olabilirler. Yaprakları kesmek iyidir. Bu, mikropların yaprakları humusa ve bitki besin maddelerine dönüştürmeye başlamasını kolaylaştırır. Yapraklar kesildiğinde gevşek kalır.

Doğranmış yapraklarınızı büyük plastik çöp torbalarında saklayabilir, tel çitle çevreleyebilir veya sadece bir yığın yapıp üzerini muşamba ile kapatabilirsiniz.

Kullanım Yolları:

– Kışın getirdiği soğuktan korumak için hassas bitkilerin etrafını sarın. Bu sarımsak, güller ve diğer yumuşak soğanlar ve uzun ömürlü bitkiler için iyidir. Bitkiler kış dinlenmesine girdiğinde bu tekniği uygulayın.

– Düşen yapraklarla bahçede gübre yapma: Başarılı ve bütçeye uygun bir seçenek .Yeni veya yenilenmiş bahçe yataklarını zenginleştirmek için doğranmış yaprakları toprağa karıştırın. Kalan yapraklar daha yumuşak ve işlenmesi daha kolay olacaktır.

– Yapraklar yavaş yavaş parçalanarak yaprak küfü adı verilen yumuşak, ince dokulu bir maddeye dönüşecektir. Kıyılmış yaprakların bu konsantre versiyonu, çiçekleri beslemek için saksı toprağına eklenebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x