Yumruklar Konuştu! AK Parti’nin Temayül Yoklamasında Kavga

AK Parti’nin Gaziantep’te çıkardığı 124 milletvekili aday adayı için temayül oylaması yapıldı. 1500 delegenin oy kullandığı yoklamada ‘blok oy’ iddiaları üzerine kavga çıktı. Partililerin kavgası güçlükle ayrılırken, olayı görüntülemeye çalışanlar da yumruklardan nasibini aldı.

Oylama öncesi kamera karşısında birlik pozu verildi.

Gaziantep’te Şato Restoran’da düzenlenen temayül yoklamasında bin 500 delege, 124 milletvekili aday adayı için oy kullandı. Aday adayları oylama öncesi kameralara birlikte poz verirken, oylama esnasında kavga çıktı.

Yeni Dünya Vakfı’na yakın isimler için oy kullanılması istendi

Sözcü’den Ahmet Kaya’nın haberine göre, partiye mensup milletvekili ve belediye başkanlarının katılmadığı temayül yoklamasında, Yeni Dünya Vakfı’na yakın isimlere oy kullanılmasının istendiği, bu isimlerin yer aldığı pusulaların elden ele dolaştırılarak blok oy kullandırma iddiaları üzerine kavga çıktı. Kavgada bazı kişiler yumruklanırken,  olayları görüntülemeye çalışanlar da yumruklardan nasibini aldı.

Temayülde divanın olmamasına tepki gösterildi

Elektronik oy kullanımı yoluyla yapılan temayül yoklamasında özellikle AK Parti Şahinbey İlçe Başkanlığı üyelerinin, blok şekilde eski ilçe başkanı Hasan Teke, Muhittin Şimşek, Ahmet Çelik, Abdullah Korkmaz. Mehmet Görmez, Serpil Kavrak ile Yeni Dünya Vakfına yakın isimlere oy kullandıkları iddia edildi.  Bazı partililer de temayülde divan olmadığını belirterek tepki gösterdi.

Partililerin birbirine girdiği anlar ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir