AVAX ve Bu 6 Coin Uçuyor: Altcoin Sezonu Geliyor mu?

Yükseliş ivmesinin dikkat çektiği bir haftada, birkaç altcoin öne çıktı ve bir altcoin sezonunun potansiyel gelişine işaret etti. Bitcoin (BTC) gün içi en yüksek seviyesi olan 37.400 dolar ile gücünü korurken, DYDX, Solana (SOL) ve Avalanche (AVAX) gibi altcoinler çift haneli kazançlar elde ederek altcoin piyasasının toplam piyasa değerini 2023’ün en yüksek seviyesi olan 659,5 milyar dolara taşıdı. İşte detaylar…

DYDX, bu gelişmeyle parlıyor

Merkezi olmayan borsa dYdX tarafından desteklenen DYDX token, son 30 gün içinde %110’un üzerinde artış gösterdi. Bu etkileyici büyümenin arkasındaki katalizör, dYdX’in 27 Ekim’deki layer-1 blok zinciri lansmanı oldu. Platformun ücret dağıtım güncellemesi, token değerinin artmasına ve kullanıcı sayısında artışa yol açarak son 30 günde ücret ve gelirlerde %77,5’lik bir artışla toplam 8,67 milyon dolara ulaştı.

Solana yeni zirvelerde

Solana’nın SOL token’ı, 10 Kasım’da 2023’ün en yüksek seviyesine ulaşarak %166’nın üzerinde 30 günlük kayda değer bir getiri sergiledi. Büyüme, Solana Blockchain’indeki lider merkezi olmayan uygulama olan Jito’nun başarısı ve aynı gün 200.000’e ulaşan günlük aktif kullanıcı sayısındaki artışla desteklendi. Solana’nın geliri %78,2’lik güçlü bir artış göstererek son 30 günde 1 milyon doları aştı.

AVAX ve ekosistemdeki coin’ler ivme kazandı

Avalanche, doğrulayıcıların işlemleri gerçekleştirdiği ve tokenları aldığı Solana’ya benzer bir layer-1 Blockchain’de. Solana ve dYdX ile karşılaştırıldığında, Avalanche daha az gelir getiriyor, ancak bu, tokeninin bu hafta çift haneli bir koşuya çıkmasını engellemedi. Nispeten daha küçük olmasına rağmen AVAX iyi bir performans sergiliyor. Geçtiğimiz yedi gün içinde AVAX %70 üzerinde kazanç elde etti ve 30 gün içinde %118’lik etkileyici bir büyümeye ulaştı. AVAX’ın fiyatı hala tüm zamanların en yüksek seviyesinin 7’de 1’i kadar.

7 günlük süreçte %77,1’lik bir fiyat artışıyla AVAX şu anda 23,70 dolardan işlem görüyor ve bu nispeten daha küçük layer-1 Blockchain için güçlü bir performansa işaret ediyor. 16 Kasım’da Coingecko verilerine göre, Avalanche ekosistem tokenleri genel artışlar yaşadı. Bir haftada JOE, BENQI ve PNG gibi diğer tokenlar da %37,2 ila %324,3 aralığında önemli artışlar kaydetti.

AVAX dışında THORChain de beklentileri aştı

Bu arada, THORChain işlem hacminde kayda değer bir artış yaşadı ve geçtiğimiz hafta 1,325 milyar doları aştı. Şu anda 334,3 milyon dolar olan günlük işlem hacmi, Uniswap’in ardından ikinci sıraya yerleşti. Bu artışa rağmen THORChain’in toplam değeri 260,1 milyon dolarda sabit kalarak coin’in dayanıklılığını ortaya koyuyor. THORChain’in yükselişindeki hızlanma, Curve Finance’i aşarak, çekirdek geliştirici Chad Barraford tarafından beklenenden çok daha erken gerçekleşti. Başlangıçta bu değişimin 2023 sonundan önce gerçekleşeceğini tahmin eden Barraford, beklenen iki ay yerine sadece iki gün sürdüğünü belirterek şaşkınlığını dile getirdi.

Bu altcoinler parlarken, Bitcoin %50’nin üzerindeki hakimiyet oranıyla piyasaya hakim olmaya devam ediyor. Bitcoin hakimiyetinde süregelen düşüş genellikle fonların altcoinlere kaydığını işaret ediyor. Bazı uzmanlara göre, potansiyel olarak kripto para piyasasında daha geniş bir altcoin sezonunun başlangıcını işaret ediyor. Analistler bu gelişmeleri yakından izliyor ve önümüzdeki haftalarda daha fazla heyecan ve büyüme bekliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x