Bellek Test Aracı Memtest86+ Güncellendi

Memtest ekibi popüler test yazılımını güncellemesiz bırakmıyor. Açık kaynak bellek test aracı Memtest86+ için yenilikler ve hata düzeltmeleri getiren v7 sürümü yayınlandı.

Yeni yayınlanan güncelleme, Memtest86+ kullanıcılarının 1. nesilden 14. nesle kadar Intel Core CPU’ları kullanan sistemlerde canlı bellek zamanlamalarını görüntülemelerine olanak tanıyor. Buna ek olarak, bazı AMD Ryzen CPU’larda ECC (Hata Düzeltme Kodu-Error Correction Code) desteği sağlıyor.

Memtest86+ V6 ile test aracı yeniden geliştirildi ve sonrasında güncellemeler daha kolay hale gelmişti. Yeni kodlama sayesinde Memtest86+ daha düzenli olarak güncelleniyor ve optimize ediliyor.

  • Memtest86+ web sitesi

Aslında daha önce bu yazılımdan çok kez bahsetmiştik, ayrıca Technopat Sosyal’de mutlaka ismine rastlamışsınızdır. Memtest86+ RAM’ler için son derece güvenilir olan, bellek kararlılığını test etmeye yarayan bir araç. USB’ye yükleyerek çalıştırdığımız için işletim sisteminden bağımsız ve USB üzerinden Windows yüklemesi gibi önyükleme yaparak başlatabiliyoruz.

Ek bir not olarak, bu PassMark’ın en son sürümü satın alınması gereken ve Ekim 2023’te güncellenen MemTest86 ile karıştırılmaması gereken açık kaynaklı bir proje. Memtest86+’ın basitliği sayesinde kullanıcılar RAM sorunlarını belirli bir bellek modülüne veya DIMM yuvasına kolayca indirgeyebiliyor. Ayrıca overclock ile ilgilenen kişiler de bu aracı sık sık kullanıyor zira sorunsuz çalışan RAM sayesinde tüm ayarlarla oynayabiliyorlar.

  • Canlı RAM ayarları için IMC taraması.
  • ECC taraması için ön destek.
  • MMIO UART için destek.
  • Hata ayıklama seçenekleri eklendi.
  • Hata düzeltmeleri ve optimizasyonlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x