Eski İsrail başbakanından çarpıcı açıklama: Netanyahu ortadan kaldırılmalı

  •    HABER7

İsrail’in Gazze’ye yönelik 7 Ekim’de başlayan saldırıları aralıksız sürüyor. Saldırıların 76. gününde hayatını kaybedenlerin sayısı 20 bini aşarken, İsrail’de bir yandan ateşkes mesajları veriliyor diğer yandan ise İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Hamas ortadan kaldırılmadan Gazze’de bir ateşkes olmayacağını söylüyor.

ESKİ BAŞBAKAN: NETANYAHU ORTADAN KALDIRILMALI

İsrail’de bilinmezlik ve sivil kayıplar devam ederken ülke tarihinin ilk hapiste yatan başbakanı Ehud Olmert’ten çarpıcı açıklamalar geldi. İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’yu hedef alan Olmert, Netanyahu’nın ilan ettiği hedeflere ulaşma ihtimalinin kalmadığını belirterek Gazze’de derhal ateşkes sağlanması gerektiğini söyledi. Olmert, “Gazze’de derhal ateşkes sağlanmalı ve #Netanyahu ortadan kaldırılmalı. Netanyahu, Gazze’de ilan ettiği hedeflere ulaşmanın hiçbir ihtimalinin olmadığını anlamak zorundaydı. Aldatma, dolandırıcılık ve siyasi şovmenlik yöntemini benimsiyor. Gazze’de belirlediği beklentileri karşılama şansının olmadığı artık netleşti.” ifadelerini kullandı. 

‘NETANYAHU ATEŞKES OLMAYACAK’ DEMİŞTİ

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ise geçtiğimiz gün yayınladığı video mesaj ile Gazze’de Hamas ortadan kaldırılmadan bir ateşkes olmayacağını söylemişti. Netanyahu, Gazze’de katliama devam edecekleri mesajını vererek “Savaşı sonuna kadar sürdürüyoruz. Hamas ortadan kalkana, zafere ulaşana kadar devam edecek. Duracağımızı düşünenler gerçeklikten kopmuş durumda. Kendimize belirlediğimiz Hamas’ın ortadan kaldırılması, rehinelerimizin serbest bırakılması ve Gazze tehdidinin ortadan kaldırılması hedeflerinin tamamına ulaşana kadar mücadeleyi durdurmayacağız,” diyen Netanyahu, “Hamas’a ateşle, cehennem ateşiyle saldırıyoruz. Bugün dahil her yerde, yakın ve uzaktaki destekçilerine de saldırıyoruz. İlkinden sonuncusuna kadar tüm Hamas teröristleri ölü adamlardır. Onların sadece iki seçeneği var teslim olmak ya da ölmek” demişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x