İmamoğlu’ndan Soylu taklidi: Pısırık pısırık cevaplar gönderiyor

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İSKİ Bekardere Islahı ve Çengelköy çevre projesi temel atma töreninde konuştu. İmamoğlu, eski İçişleri Bakanı ve AKP İstanbul Milletvekili Süleyman Soylu’nun, İBB’ye dönük ‘terör’ ithamına tepki gösterdi.

Soylu’nun, terörle iltisaklı olduğu iddiasıyla “İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde 550 terörist var” sözleri sonrası başlatılan soruşturmada avukatının “Müvekkilim İçişleri bakanıdır hazırlanan rapor doğrultusunda elindeki bilgileri siyaset yapma özgürlüğü ve düşünce ve kanaat açıklama özgürlüğü kapsamında açıklamıştır” savunması tepkilere yol açmıştı.

“KUL HAKKI YEDİNİZ”

İmamoğlu, Soylu’nun İBB çalışanlarını hedef gösterdiği açıklamasını anımsatarak “Hatırlıyorsunuz değil mi? Kürsüleri devirecekti, mikrofonlar sallanıyordu bize anlatırken, sayı veriyordu… Kul hakkı yediniz kardeşim kul hakkı… Kul hakkı yediniz şimdi köşenizden pısırık pısırık cevaplar gönderiyorsunuz” dedi.

“O ÇUKURDAN ÇIKAMAYACAKLAR”

İmamoğlu, İBB’ye yöçnelik bozuk otobüs kumpası hakkında ise şunları söyledi:

– Sizin bir hesabınız varsa, Yaradan’ın da bir hesabı var. Pat diye patladınız. Allah sizi ıslah etsin. Çukura düştüler ve o çukurdan çıkamayacaklar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x