İşte Yatırım Yapmaya Değer Farklı Nişlerden 3 Altcoin!

Yeni piyasaya sürülen her kripto para orta ve uzun vadede başarılı olamayabilir. Kripto uzmanı Elmaz Sabovic, kripto alanındaki en umut verici altcoin projelerinden bazılarını performanslarına göre değerlendiriyor. Uzman, bu projelerin erken yatırımcıların büyük ilgisini çektiğini belirtiyor. Ayrıca, yatırım yapmaya değer gördüğü farklı nişlerden 3 altcoin seçiyor.

İlk sırada meme coin’i Pepe (PEPE) var

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Pepe (PEPE) 2023’ün ikinci çeyreğinde piyasaya adım attı. Ayrıca, meme coin ekosisteminde önde gelen altcoin projelerinden biri olarak hızla öne çıktı. Haziran 2023’ün başlarında, Pepe CoinMarketCap’te ilk kez göründüğünde, fiyatı 0,0000001 dolar civarındaydı. Ancak, bugün itibariyle, Pepe’nin piyasaya sürülmesinden bu yana yatırım getirisi yaklaşık %15.640.

Deflasyonist mekanizması ve vergisiz politikası ile öne çıkan Pepe’nin yükselişi, benzersiz özelliklerine bağlanabilir. Tutarlı bir token yakımı sayesinde toplam arzdaki sürekli azalma, onu diğerlerinden ayırıyor. Yazı sırasında PEPE 0,000001564 dolardan işlem görüyordu. Bu da son 24 saatte %3,40’lık bir fiyat düşüşünü temsil ediyor. Bununla birlikte PEPE, son 7 günde %42,95’lik önemli artış kaydetti. Ayrıca, son verilere göre, bir önceki ay değerine %32,18 ekledi.

Pepe 30 günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

İkinci sıradaki altcoin: Sei (SEI)

Sei (SEI), Ağustos’ta kripto dünyasına girdi. Proje, hız ve minimum işlem maliyetine verdiği önem sayesinde hızla ivme kazandı. USD Coin’in de eklenmesiyle, ağ artık potansiyel olarak daha hızlı bir büyüme için konumlanmış durumda. 15 Kasım’da, katman-1 Blockchain Sei, Circle’ın USDC stablecoin’i ile önemli bir entegrasyonu açıkladı. Ayrıca, platform için en son olumlu gelişmeyi işaret etti. Circle’ın yatırımı, önde gelen stablecoin USDC’nin Sei Blockchain’e sorunsuz bir şekilde entegre edilmesini sağlıyor. Bu stratejik hamle, özellikle merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamalarında Sei’nin yeteneklerini ve çekiciliğini önemli ölçüde artıracak.

Bu yazı sırasında altcoin, son 24 saat içinde %3,73’lük bir düşüş gördü. Bunun bir sonucu olarak 0,2799 dolardan el değiştiriyordu. SEI, önceki 7 gün içinde %5,39’luk kazanç elde etti. Bunun yanında, son 30 gün içinde fiyatta %128,41’lik etkileyici bir artış yaşandı.

SEI 30 günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Son sırada Sui Network (SUI) geliyor

Sui (SUI), Mayıs ayında sahneye çıktı. Altcoin, yerel programlama dili Move, paralel işlem işleme ve yetkilendirilmiş bir proof-of-stake mutabakat mekanizmasını harmanlıyor. Böylece, güvenliği korurken ölçeklenebilirliğini artırmayı amaçlıyor. SxT’nin veri ambarı ve zk-proof araçlarıyla yapılan işbirliği sayesinde, Sui geliştiricileri artık off-chain verilere zahmetsizce erişme imkanına sahip. Böylece işbirliği, benzersiz güvenlik ve analitik ile yeni nesil merkezi olmayan uygulamaların (dApps) oluşturulmasını sağlıyor. Bu ortaklık, yenilikçi geliştiricileri Sui’nin yeteneklerinden yararlanmaya çekiyor. Bu sayede heyecan verici gelişmelerin ipuçlarını veriyor.

DefiLlama’nın 6 Aralık tarihli verilerine göre, kısa süre önce toplam kilitli değer (TVL) 170 milyon doları aştı. Önemli büyüme potansiyeli ve şu anda dolaşımdaki toplam 10 milyar arzdan yalnızca 528 milyon token göz önüne alındığında, SUI’nin rallisindeki yukarı yönlü ivme mantıklı. Sui Vakfı ekosistem gelişiminin %50’sine, ilk katkıda bulunanlar %20’sine ve %30’u topluluğa aittir. Uzmanlar, benimsenme genişledikçe, kısıtlı arzın SUI’nin sürekli yükselişine katkı sağlamasını bekliyor. Altcoin şu anda 0,6176 dolardan el değiştiriyor. Bu son 24 saatte %1,82’lik bir düşüşe işaret ediyor. Token, haftalık grafikte% 4,79’a ulaşan kazançların yanı sıra son 30 günde %16,10 artış gösterdi.

SUI 30 günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Makaledeki görüşler ve tahminler uzmana ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x